WhatsApp Image 2021-12-08 at 14.00.16 (2).jpeg
WhatsApp Image 2021-12-08 at 14.00.16.jpeg

בדרך לגירושין?
5 הטעויות הגורליות שאתם עושים בזוגיות ארוכה

מכירים את התחושה הזו שהאדם הכי קרוב אליכם הולך והופך לזר?

ראשית, תדעו שאתם לא לבד. אנשים בזוגיות ארוכת שנים נוטים לעשות טעויות קשות שנוטות לחזור על עצמן במהלך השנים.  שנים של ליווי זוגות במשבר לימדו אותנו שאלו עלולות להיות גורליות לביטחון בקשר והשלכותיהן הן בעיקר תחושת מיאוס וחיים אומללים בזוגיות ללא אושר.

 

הלית חממי ויאיר בליץ,  יועצים זוגיים,  המטפלים במאות זוגות בדרך חזרה למסלול חיים זוגי מאושר מתמיד, מסבירים מהן הטעויות שאתם עושים העלולות להוות טריגר לפרידה כואבת:

 

 • מפגינים זלזול וחוסר כבוד:

  חוסר כבוד בזוגיות מתבטא בכמה אופנים: דיבור לא מכבד, אי הקשבה והתנהלות מבלי להתחשב ברצון או צורך בני הזוג, תוך פגיעה בהם ובזוגיות. זוג שהגיע למקום של חוסר כבוד חד צדדי או הדדי יתדרדר מהר מאוד מטה ויאסוף בדרך עוד לא מעט קשיים ואתגרים. כי עם כל הכבוד לאהבה ולרצון, אף אחד לא מוכן לחיות במקום שלא מכבדים אותו.
   

 • לוקחים את בני הזוג כמובן מאליו ומפסיקים להשקיע:

  אנחנו נוטים לטעות ולחשוב שבבית שלנו ואל מול בני הזוג שלנו מותר לנו הכל, כי אם לא שם אז היכן?
  עם הלך המחשבה הזו, לעיתים בני זוגנו נאלצים לספוג את המילים הכי קשות וההתנהגויות הכי לא מתחשבות או מכבדות. יתרה מכך, ולפעמים גם גרוע מכך, הם לא מקבלים מילות הערכה, תודה או פירגון בשום מצב. במקרה כזה התלונה שחוזרת היא: "הפכתי להיות מובן מאליו", "הוא/היא לא רואה אותי." ואם אתה לא קיים, אתה לא תרצה להיות שם.

78165057_l2 (1).jpg

​​​

 • נשארים ביחד כי צריך או חייב:

  בזוגיות ארוכת שנים אנחנו נוטים להזניח את החיבור הזוגי, לשכוח איפה ולמה הכל התחיל ובעיקר ליצור מאין נפרדות. כל אחד עסוק בעבודתו, עיסוקיו, חברים ותחביבים נפרדים, ולאט לאט מאבדים כל תחום עניין משותף.
  לא פעם כשנשאל זוג בקליניקה מה מחבר ביניהם, הם נבהלים לגלות שהגיעו למצב שאין להם על מה לדבר. מפחיד אותם לצאת לבד ללא הסחות דעת כי הם עלולים למצוא עצמם משתעממים או במקרה הגרוע יותר, רבים. המצב הזה מוביל אותם לתהות - אז למה בעצם אנחנו ביחד? מה מחזיק אותנו? אולי עדיף לבד? 

​​​

 • מתמקדים בהישגים ולא ביחסים:

  טעות מאוד נפוצה שאולי לא נראית כטעות במבט ראשון- הרבה זוגות מגיעים אלינו וסופרים את ההצלחות: הם זוג חזק, כל אחד מהם פיתח קריירה יפה, בנו בית לתפארת, מגדלים ילדים מקסימים, נוסעים לחופשה בחו"ל לפחות פעם בשנה וכו'.
  אולם כשנשאל אותם על היחסים או הרגשות, הם ישתפו שהם לא ממש מדברים על זה. צוות להפקות, אבל מה שיש בלב- קצת פחות.
  זוג כזה הוא זוג שהלך לאיבוד ושכח שהכל התחיל באהבה. הם חיים ומחזיקים מעמד בזכות "עזרים חיצוניים", והם עלולים למצוא את הזוגיות מתפרקת מהר מאוד.

   

 • הזנחה אישית- פיזית ומנטלית:

  כשהכרנו את בני הזוג שלנו, לרוב התאהבנו בהם בזכות האישיות, המראה וההישגים שלהם. ככל שהזמן עובר ואנחנו מרגישים בנוח, בטוח, "בבית",  אנחנו נוטים לשים פחות לב לנראות שלנו: עולים במשקל, מזניחים את הגוף, לא משקיעים בטיפוח ואף גרוע מכך, מזניחים את ההתפתחות האישית והמנטלית שלנו. במקרה כזה, סביר והגיוני שבני הזוג שלנו יעריכו אותנו פחות, יימשכו ויחשקו בנו פחות. משם, הדרך לבגידה שתוביל לפרידה כואבת במיוחד, עלולה להיות מאוד קצרה.

חושבים שאתם עושים את הטעויות הללו, חלקן או כולן? חשוב שתדעו שעדיין לא מאוחר! אלו טעויות הפיכות ובאמצעות ייעוץ וטיפול זוגי תוכלו לעשות שינוי עצום בתחושת האושר שלכם, ולרפא את הזוגיות כשרגע נראית אבודה.

הלית חממי, יועצת ומגשרת זוגית, מאמנת ליצירת זוגיות והתפתחות אישית ויאיר בליץ, יועץ זוגי, מאמן ליצירת זוגיות ומגשר זוגי ומשפחתי, מטפלים יחד עם ניסיון רב שנים במאות זוגות במשבר. במקצועיות, ישירות ואותנטיות נטולת שיפוטיות, הם מתחייבים לא לוותר לכם ועליכם עד שתגיעו בדיוק למקום בו אתם ראויים ורוצים להיות.

אם לתחושתך זה עדיין לא הסוף, זה הזמן ליצור איתנו קשר:

 

מייל: helit@helit.co.il  |  טל': 054-4801702  |  כתובת הקליניקות: החלמונית 14, ראשון לציון / בית יאיר בליץ, קיבוץ אייל.