• הלית חממי

עו"ש זוגי

עודכן: 15 ביולי 2020

אם הייתי מספרת לכם שעליכם לנהל את הזוגיות שלכם כמו עו"ש, בטח הייתם חושבים שאני פסיכית. אז זהו שלא! 

חשבו על רגע! איך הייתם רוצים שחשבון העו"ש שלכם יראה. כן, כן אותו חשבון בנקאי. ודאי הייתם רוצים לראות יתרת זכות גבוהה, חסכונות מרובים, הייתם רוצים לקבל "כבוד" כשאתם נכנסים לסניף ובמיוחד לדעת שלמרות המשיכות שיגיעו (והן יגיעו), החשבון יישאר ביתרת זכות והשקט והשלווה ישכנו בלבבכם. בדיוק באותה דרך הייתם רוצים שהזוגיות שלכם תראה, או יותר מדויק תרגיש.  הכוונה, לחיות בתחושה של בטחון, אינטימיות ותשוקה למרות השגרה, המריבות, האתגרים שהחיים מביאים ועוד יביאו לכם. תכל"ס אתם רוצים להיות מאושרים ושבעי רצון מהקשר. אם כך מתי בפעם האחרונה שמת לב לבן או בת הזוג שלכם? מתי לאחרונה "הזנתם" אותם במילה טובה, הבעתם הערכה, פינוק, מתנה? עו"ש זוגי - יצירת חשבון הפקדות נקודת המוצא בזוגיות הינה לעשות את כל מה שתלוי בי במטרה להיבחר כל יום מחדש  הן בעיני עצמי והן בעיני בו אן בת הזוג שלי.  יצירת חשבון ההפקדות  הינו כלי המזכיר לנו לעשות פעולות אקטיביות אשר מיטיבות ושומרות על הקשר הזוגי שלנו במקום טוב, שמח, בטוח ומאפשר. כדוגמת:

  • ​בילויים משותפים

  • מחמאות

  • הבעת הערכה 

  • מגע

  • מעשה למען וכיו"ב.

​חשוב לציין כי חשבון הפקדות של כל אחד מאורגניזם בינו לבינו לא פחות חשוב שכן ככל שהאדם מלא בעצמו הוא מנתק את התלות באחר ואת תחושת ההתניה בקיומו.  אם כמותי בפעם האחרונה שמתם לב לבני הזוג שלכם מתי לאחרונה הזנתם אותם במחמאה, הבעתם הכנקתם

לעולם אל תאמר/י משפטים כמו:

מה את לא יודעת שאני אוהב אותך?

אני לא צריכה לומר לו כמה אני מעריכה את העבודה שלו, ברור שהוא יודע

המשפטים ו/או המחשבה עליהם לכשעצמה יפגעו ביכולות שלכם לנהל עו"ש זוגי חיובי ומכאן התוצאה לאיבוד המאזן החיובי בקשר עלול להיות מהיר יותר.

אף אחד אינו רוצה לחיות בהרגשה שהוא מובן מאליו


כיצד עובדים עם הכלי?

כדי לא להגיע לעו"ש שלילי, שימו לב למשיכות שלכם: מריבות, אתגרים, בעיות במשפחה, חולי וכו'  בדקו את אילו שאתם משכתם, מה קרה שם והאם הם היו הכרחיים? האם ניתן היה להתנהג אחרת.   וגם למשיכות שבוצעו מולכם, מה שם קרה? מה הביא את בן או בת הזוג שלכם למשוך?

כדי לשמור על עו"ש חיובי, דאגו לטפח את העו"ש שלכם מול עצמכם ואת העו"ש הזוגי ע"י כך שתזכירו ותוודאו שבכל יום אתם מפקידים משהו טוב "לקופה"  מחמאה, חיבוק או נשיקה, הבעת תודה והערכה על משהו שהיה, ביצעו. אמירת מילות אהבה וחיבה, הענקה של משהו. 


המטרה שלכם לחיות ולחוש ב'יתרת זכות'.